o firmie 2 o firmie 2 – Empirias

o firmie 2

o firmie 2

Krzysztof Ratyński – urodzony 15 września 1976 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, w 2003 roku obronił pracę dyplomową uzyskując tytuł inżyniera o specjalizacji automatyka i robotyka. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz uzyskał Licencje Zarządcy Nieruchomości. W 2012 roku ukończył z wyróżnieniem  Wydział Zarządzania w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego z tytułem magistra o specjalizacji „Zarządzanie Organizacjami”  Pracę zawodową rozpoczął w 1996 roku jako automatyk w Tłoczni Gazu w Rembelszczyźnie należącej do PGNiG S.A. W 1998 został przyjęty do koncernu Johnson Controls International Sp. z o.o. , do działu serwisu i uruchomień systemów automatyki. Prowadził i koordynował pracę uruchomieniowe między innymi w takich obiektach jak Nowa Lakiernia Daewoo FSO, Blok Odsiarczania Spalin w Elektrowni Połaniec, Polfa Warszawa oraz uczestniczył w uruchomieniu instalacji w biurowcach warszawskich takich jak FOCUS, WTC, IRYDION, AGORA, MILENIUM PLAZA, Centrum Finansowe Puławska, Trybunał Konstytucyjny i innych. 

W 2000 roku objął stanowisko Kierownika Sekcji Obsługi Technicznej Budynków w koncernie Johnson Controls International Sp. z o.o. Jako jeden z pionierów, budował i rozwijał ten dział w polskim oddziale firmy Johnson Controls InternationaSp. z o.o który specjalizował się w zarządzaniu i obsługą techniczną zawansowanych instalacji w Inteligentnych Budynkach. Tworzył oraz kierował kompleksową obsługą techniczną między innymi na takich obiektach jak Philips Company House, Roma Office Center, Nordic Park, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2003 roku złożył firmę Efor Inteligentne Budynki. Koordynował i nadzorował odbiory oraz eksploatację, infrastruktury technicznej obiektów, reprezentując między innymi Szkołę Główną Handlową w Warszawie, oraz Uniwersytet Warszawski. W 2007 roku został współ założycielem i udziałowcem firmy EFOR Group Sp. z o.o. na czele której stanął jako Prezes Zarządu. Pełniąc tą funkcję do grudnia 2009 roku prowadził i nadzorował między innymi kompleksową obsługę techniczną na takich obiektach jak Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, 11 budynków Szkoły Głównej Handlowej, Philips Company House oraz w innych obiektach mieszkalnych, biurowych i handlowych. Prowadził i koordynował projekty instalacyjne między innymi dla takich firm jak M1 Metro Group, Carrefour Express, PHILIPS Polska, Marcpol . Zdobytą wiedze oraz doświadczenie obecnie wykorzystuje jako założyciel Kancelarii Technicznej., świadcząc niezależne usługi doradcze oraz konsultacje z branży budowlano-instalacyjnej jak również obsługi, eksploatacji i serwisu obiektów budowlanych. Doradzał  takim klientom jak COLLIERS International, KNIGHT FRANK, BASF, LEGG MASON TFI, TUP Property, Ambasada Kandy, Szkoła Główna Handlowa, Mostostal Lublin,  Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny – Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii, Wydział Fizyki UW – Centrum Nowych Technologii, PHILIPS Polska, IKEA, The Westin Warsaw i innym

Zaufali nam

Logotypy należą do wyżej wymienionych firm i są ich znakiem zastrzeżonym.