Skip to content
600400
mgr inż. KRZYSZTOF RATYŃSKI – absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, o specjalizacji automatyka i robotyka. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz uzyskał Licencję Zarządcy Nieruchomości. W 2012 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Zarządzania w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego uzyskując tytuł magistra o specjalizacji „Zarządzanie Organizacjami” W 2010 r. objął stanowisko Kierownika Działu Obsługi Technicznej Budynków w koncernie Johnson Controls International Sp. z o.o. Jako jeden z pionierów, budował i rozwijał ten dział w polskim oddziale firmy Johnson Controls International Sp. z o.o specjalizującym się w zarządzaniu i obsłudze technicznej zawansowanych Obiektów Budiwlanych .

Tworzył oraz kierował kompleksową obsługą techniczną między innymi w takich obiektach jak Philips Company House, Roma Office Center, Nordic Park, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, „Stary BUW” oraz zespołu budynków Szkoły Głównej Handlowej. Obecnie wykorzystuje zdobytą wiedzę oraz doświadczenie jako założyciel i prezes zarządu firmy EMPIRIAS Kancelaria Techniczna, świadcząc niezależne usługi doradcze oraz konsultacje z branży budowlano-instalacyjnej jak również obsługi, eksploatacji i serwisu obiektów budowlanych.

Doradzał takim klientom jak COLLIERS International, KNIGHT FRANK, BASF, LEGG MASON TFI, TUP Property, Ambasada Kandy, Szkoła Główna Handlowa, Mostostal Lublin, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny – Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii, Wydział Fizyki UW – Centrum Nowych Technologii, PHILIPS Polska, IKEA, The Westin Warsaw i innym. Był odpowiedzialny  za  nadzór i instalacje  systemów bezpieczeństwa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.  Jest głównym architektem i współtwórcą systemu CAFM ASIZT. Systemu do planowania, nadzoru oraz sterowania wszystkimi procesami obsługi, eksploatacji, serwisu, administracji i zarządzania nieruchomością. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się jako wykładowca w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, dodatkowo   pełniąc funkcję Przewodniczącego Grupy doradczej  ds. Techniki  w Polskiej Radzie Facility Management